KLUB AKTYWNOŚCI LOKALNEJ - BCUS BRODNICA

Grafika BIP
Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia 0 800 154 030 (link do strony)
Brodnickie Centrum Usług Społecznych
Przejdź do treści

KLUB AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

DZIAŁY I ŚWIADCZENIA > PORADNICTWO RODZINNE
                                  KLUB AKTYWNOŚCI LOKALNEJ                        
 siedziba: ul.Sikorskiego 62  mail: kal@mops.brodnica.pl  tel. 56 4758045  

21.02.2014 r.KAL_facebook


Rajd rowerowy


Tegoroczny rajd rowerowy zorganizowano na trasie Brodnica- Ośrodek pod Sosnami w Zbicznie – Tama Brodzka. Wzięło w nim udział 17 osób oraz pracownicy, gościem specjalnym był pan Tadeusz Kuroś. Po zapoznaniu z regulaminem uczestnicy wyruszyli na trasę rajdu. Pierwszy przystanek zorganizowano przy Mostku Królowej Jadwigi nad jeziorem Bachotek. Po dotarciu na teren ośrodka ,,Pod Sosnami” rodziny organizowały czas we własnym zakresie, korzystały z kąpieliska, grały w piłkę siatkową, korzystały z placu zabaw, plażowały itp. Po aktywnym wypoczynku na świeżym powietrzu udano się do Tamy Brodzkiej gdzie serwowano obiad. Po posiłku i krótkiej rekreacji uczestnicy wrócili do domów.  

rajdr

Brodnicki Dom Kultury na ,,Kałasce”

 
W sierpniu i wrześniu 2013 roku instruktorzy Brodnickiego Domu Kultury Aneta Giemza-Bartnicka, Magdalena Dobrosielska- Jankowska, Joanna Nehring-Roszkowska, Maciej Zajda przeprowadzili w Klubie Aktywności Lokalnej cykl zajęć tematycznych. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców osiedla. Uczestnicy zajęć mieli okazję dobrze się bawić, odkryć swoje talenty, sprawdzić swoje umiejętności , zintegrować we wspólnym działaniu.  

BDKk


Ognisko integracyjne


W ciepłe lipcowe popołudnie rodziny zrzeszone w KAL spotkały się na polanie nad pobliskim jeziorem gdzie odbyło się ognisko integracyjne. Uczestnicy, w sumie ponad 20 osób mieli okazję posiedzieć przy ogniu, upiec przyniesione z sobą kiełbaski, posłuchać gitarowych dźwięków i wspólnie pośpiewać. Imprezę uświetnili swoją obecnością, grą na gitarze i śpiewem harcerze ze Z.D. Geteway, którym za pomoc serdecznie dziękujemy.  

ogniskoi


Spływ kajakowy  


Na podsumowanie lata w dniu 29 sierpnia 2013 odbył się spływ kajakowy dla dorosłych członków Klubu Aktywności Lokalnej na 49 kilometrowej trasie Brodnica (Zamek) – Golub Dobrzyń (pole namiotowe). W imprezie uczestniczyło 11 załóg kajakowych. Kajaki, wiosła i kapoki zostały dostarczone przez PTTK na miejsce startu o godzinie 8.00. Po pobraniu sprzętu i zapoznaniu z regulaminem spływu uczestnicy wyruszyli na trasę. W połowie wyznaczonego odcinka odbył się postój w trakcie którego można było odpocząć, posilić się i posiedzieć przy ognisku. Na metę spływy uczestnicy dotarli po godzinie 19.00. Na zmęczonych, ale zadowolonych spływowiczów czekał podstawiony Bus, do którego wsiedli po krótkim odpoczynku i zdaniu sprzętu. Po godzinie 21 wszyscy szczęśliwie powrócili do domów.


22splyw2


11-21.07.2013 r. -  Obóz ,,Świat Frelichowskiego” w Cichym


W dniach 11-21 lipca 2013 roku Chorągiew Kujawsko - Pomorska Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec Brodnica zrealizowała zadanie pn. ,,Obóz Świat Frelichowskiego”. W obozie wzięły udział dzieci i młodzież w wieku 7-17 lat. Pięćdziesięciu uczestników, 21 podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy oraz pochodzących z rodzin zastępczych z terenu powiatu brodnickiego zakwaterowanych zostało w domkach na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Dzieci i Młodzieży w Cichym.
Obóz prowadzony był metodą harcerską, uczestnicy zostali podzieleni na cztery zastępy opiekę nad którymi sprawowali instruktorzy ZHP pwd. Martyna Kaszlewicz, pwd. Katarzyna Skowrońska, pwd. Marlena Kamińska, pwd. Mateusz Bieńkowski. Program obozu dostarczył uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń, odbył się wyjazd do Jura Parku w Solcu Kujawskim, gdzie uczestnicy wyruszyli na ścieżkę dydaktyczną śladami dinozaurów, odwiedzili kino 5D a następnie mogli skorzystać z atrakcji przynależnego lunaparku. Obozowicze udali się także do Aqua Parku w Wielkiej Nieszawce. Ponadto zrealizowano zajęcia z zakresu profilaktyki prowadzone przez Sławka Pyrko, grę terenowa z wykorzystaniem Paintball, zawody w radiolokacji sportowej, zabawy krótkofalarskie, chrzest obozowy i śluby obozowe, dyskotekę, robinsonadę, apele i ogniska. Do dyspozycji uczestników były również boiska oraz stoły do pingponga oraz plaża i kąpielisko. Niedziela 14 lipca była dniem otwartym dla rodziców i krewnych obozowiczów, z tej okazji odbyła się Polowa Msza Święta i ognisko, podczas którego pieczono kiełbaski i nucono piosenki przy gitarowych dźwiękach.
Realizacja wypoczynku była możliwa dzięki dotacji Urzędu Miasta Brodnicy, wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy, pomocy w przygotowaniu zajęć ze strony Klubu SP2KJF Brodnica, Sławka Pyrko, harcerzy i wolontariuszy. Komendant obozu phm Inga Tylicka – Grzywacz w imieniu swoim, Komendy Hufca Brodnica i wszystkich uczestników dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji atrakcyjnego oraz bezpiecznego wypoczynku.  
07.06.2013 r.

obozF

Święto Województwa Kujawsko-Pomorskiego


7 czerwca 2013 dwunastoosobowa grupa dzieci i młodzieży z osiedla dzięki uprzejmości Komendy Hufca ZHP w Brodnicy wzięła udział w obchodach Dni województwa kujawsko-pomorskiego. W godzinach porannych uczestnicy wyjechali autokarem do Torunia, gdzie odbył się uroczysty apel otwierający uroczystości. Po którym rozpoczęły się zajęcia terenowe: - zajęcia z grupami rekonstrukcyjnymi, - udział w przestawieniach w Baju Pomorskim - zwiedzanie fortu IV - zajęcia edukacyjne na terenie Szkoły Leśnej na Barbarce - zwiedzanie muzeów - inne atrakcje… Po obiedzie uczestnicy udali się na mszę świętą w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny. Następnie odbył się przemarsz przez Stare Miasto (ulicą Szeroką) do Fosy Staromiejskiej a po nim krótkie widowisko „Fides et Ratio”, przygotowane przez uczniów szkół gimnazjalnych i ponagimnazjalnych pod okiem profesjonalnych artystów i reżysera. Uczestnicy wrócili do domów w późnych godzinach wieczornych.  

swietoW


Harcerski Dzień Dziecka – Osiek

 
Ośmioosobowa grupa dzieci i młodzieży wzięła udział w biwaku Harcerski Dzień Dziecka w Osieku zorganizowanym przez 125 DSH ,,Aves” z Hufca ZHP Brodnica. Po przyjeździe uczestników zakwaterowano w warunkach polowych w budynku Gimnazjum. Odbył się apel początkowy, po nim zwiad terenowy i ognisko obrzędowe. Następnego dnia uczestnicy wyruszyli na trasę podczas której mieli do wykonania kilkanaście zadań kontrolnych. Po południu we wsi odbył się zorganizowany przez harcerzy festyn, podczas którego odbywały się zabawy i konkursy a na zakończenie ognisko z kiełbaskami. Nocą odbyła się zabawa terenowa, na której uczestnicy musieli wykazać się bogatą wiedzą ogólną i sprawnością fizyczną. Nasz patrol zajął zaszczytne drugie miejsce i otrzymał nagrodę.


harcerskid

26.04.2013 r.  -  I URODZINY KLUBU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ   

Najpierw serdeczne życzenia złożone przez Pana Alfreda Józefiaka - Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, następnie ogromny tort ze świeczką a potem zabawa taneczna z licznymi konkursami – tak uczczono na osiedlu pierwsze urodziny Klubu.

W imieniu członków i pracowników KAL dziękujemy wszystkim, którzy w minionym roku swoją obecnością i pracą wsparli naszą działalność.

roczek_klubu

Wiosna

Na powitanie wiosny członkowie Klubu wspólnie wykonali Kukłę Marzanny, którą zgodnie ze staropolskim zwyczajem utopili.

ab

Ferie z Klubem 2013 r.

Podczas zimowych wakacji członkowie Klubu mieli okazję skorzystać z bogatej oferty zajęć. Odbył się m.in. wyjazd na basen do Rypina, wyjazd do Stajni Leźno, zajęcia w Mini Disco, rozgrywki na Kręgielni OSIR w Brodnicy, Bal karnawałowy w Brodnickim Domu Kultury z udziałem wicemarszałka sejmu Jerzego Wanderlicha, zajęcia informacyjno-edukacyjne połączone ze zwiedzaniem Komendy Policji oraz Straży Pożarnej, zajęcia profilaktyczne prowadzone przez panią Hannę Osińską oraz panią Bernadetę Małolepszą, zabawy i pląsy prowadzone przez harcerki z 6 i 7 Harcerskiej Drużyny Żeńskiej brodnickiego hufca. Wszystkim, którzy przyczynili się do wzbogacenia oferty zajęć dla Członków Klubu Aktywności Lokalnej serdecznie dziękujemy!!!

ferie2013

21.12.2012 r. Wigilia

W dniu 21.12.2012 roku na osiedlu odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców. Na wspólnym stole stanęły przygotowane przez rodziny z osiedla potrawy i dekoracje. Wraz z mieszkańcami do wspólnej wieczerzy zasiedli ks. Marcin Kaczyński z parafii Jezusa Miłosiernego, pan Alfred Józefiak – dyrektor MOPS, pan Ryszard Konopka oraz pan Tadeusz Kuroś. Podzielono się opłatkiem i wspólnie kolędowano. Mieszkańców odwiedził Gwiazdor, który wręczył słodkie upominki dzieciom oraz każdej z rodzin udzielającej się w pracy Klubu. Przygotowanie 30 paczek było możliwe dzięki hojności państwa R.M. Hildebrandt, którym w imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy.

wigilia2

20.12.2012 r. Wigilia Miejska

Członkowie Klubu Aktywności Lokalnej jako wolontariusze włączyli się do pomocy przy obsłudze gastronomicznej mieszkańców naszego miasta podczas zorganizowanej w dniu 20.12.2012 roku na Dużym Rynku Społecznej Wigilii Miejskiej.

wigiliamiejska

13.12.2012 r. Dzień piernika

Trzynasty grudnia okazał się dla członków Klubu bardzo pracowity i owocny. Wspólnymi siłami przygotowano, upieczono i udekorowano ponad 1000 pierników, które zostały rozdane mieszkańcom osiedla.

dzienpiernika2012zb2

Halloween w Klubie Aktywności Lokalnej rozpoczął się od wspólnego oglądania horroru, następnie odbyły się zajęcia plastyczne podczas, których wykonano lampiony z dyni oraz upiorne makijaże dla najmłodszych. Gdy zaczęło się ściemniać Klubowicze wyruszyli na pełną grozy trasę po najbliższej okolicy, podczas której musieli wykonać zadania przygotowane przez harcerzy ze Związku Drużyn GETWAY. Na zakończenie imprezy odbyło się ognisko, podczas którego bawiono się i śpiewano piosenki.

halu2012

W piątkowe popołudnie Klub Aktywności Lokalnej odwiedził pan Arkadiusz Dejnarowicz z firmy Mój Robot, który bezpłatnie poprowadził zajęcia podczas których Klubowicze mieli okazję samodzielnie z budować z klocków lego roboty, które odpowiednio zaprogramowane przez podłączenie do komputera poruszały się i wykonywały zadane polecenia. Zabawa był niezwykle fascynująca, wymagała sporo umiejętności manualnych i dużej dawki cierpliwości, ale satysfakcja z ukończenia pracy była ogromna.

Mój Robot odznacza się innowacyjną ofertą na rynku edukacyjnych zajęć pozalekcyjnych. Warsztaty dla dzieci i młodzieży Mój Robot to doskonałe połączenie wiedzy o programowaniu i konstruowaniu z zabawą. Zwykle zajęcia prowadzone są w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Wyspiańskiego w piątki w godzinach 17.00-19.00.

Andrzejki

Bardzo miło upłyną mieszkańcom osiedla Andrzejkowy wieczór. W Klubie zebrali się amatorzy wróżb, którzy lali wosk, wróżyli z kart, kubków, obierek od jabłek, przekłuwali serca z imionami, odczytywali wróżby z obrączki zawieszonej na nitce itp. Odbyły się również wspólne tańce i zabawy dla najmłodszych. Organizatorami imprezy były wybrane spośród mieszkańców liderki zadaniowe.

andrzejki

11.09.2012 r. Kapliczka Maryjna na Kałasce

W dniu 11.09.2012 proboszcz Parafii Jezusa Miłosiernego ks Wiesław Pacak poświęcił nowo wybudowaną kapliczkę maryjną przy ul. Sikorskiego 62 na tzw. Kałasce. Prace przy wznoszeniu kapliczki w sezonie letnim prowadzili mieszkańcy osiedla - członkowie Klubu Aktywności Lokalnej prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Głównym wykonawcą kapliczki jest pan Grzegorz Domżalski wraz z synem Krzysztofem, ogrodzenie wykonał pan Ciechański zaś tabliczkę pan Mirosław Florkowski. Natomiast o otoczenie kapliczki, trawę i świeże kwiaty wspólnie dbają mieszkanki osiedla. Materiały budowlane do wzniesienia kapliczki zostały zakupione z środków Caritas oraz MOPS. Po uroczystym poświęceniu mieszkańcy osiedla mieli okazję porozmawiać przy wspólnym stole z ks. proboszczem.

Wszystkim którzy mieli swój wkład w budowę kapliczki serdecznie dziękujemy!

kapliczka_2012

31.08.2012 r.     Piknik

 W Klubie Aktywności Lokalnej oficjalnie zakończono lato na zorganizowanym z tej okazji pikniku w dniu 31.08.2012 roku.  Piknik rozpoczęto o godz. 16.00 od szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zorganizowanego dzięki uprzejmości pana Jaczewskiego a poprowadzonego przez ratownik medyczną Panią Milenę Kłosowską. Uczestnicy szkolenia mogli samodzielnie opatrywać symulowane rany i urazy, spróbować swoich sił w wykonaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej itp. Następnie odbyło się wspólne grillowanie, malowanie farbami wspomnień z wakacji na dużych arkuszach papieru. Zorganizowano  i poprowadzono  zabawy i konkursy z nagrodami – m.in. konkurs skoków na skakance, konkurs rzutów do tarczy DART w którym I miejsce zajęła Angelika Łobodzińska, II miejsce Marta Kozłowska, III miejsce Dawid Foj, konkurs ,,kto pierwszy postawi na stole”, zabawę w ,,Zapałkę” itp.   Wieczorem odbyła się dyskoteka która zakończyła się po godz. 22.00

piknik2012 

29.08. 2012 r.       Spływ kajakowy

W dniu 29.08.2012 roku odbył się spływ kajakowy w którym wzięło udział 14 osób, uczestnicy dotarli do Ośrodka Wypoczynkowego PTTK na własną rękę. Po zapoznaniu się z regulaminem i zasadami spływu. Po pobraniu sprzętu wyruszono na trasę spływu. Pierwszy postój i przenoska kajaków odbyła się w Tamie Brodzkiej.  Następny postój zorganizowano przy ,,Żelaznym Moście” w Brodnicy. Zakończenie i podsumowanie spływu oraz mecz piłki siatkowej i obiad zorganizowano na ,,Zakolu” w Brodnicy. Po zakończeniu imprezy i zdaniu sprzętu uczestnicy  wyruszyli do domów. 

splyw2012
 


06.08.2012 r. - 19.08.2012 r.    Obóz ,,Świat Korczaka”

Chorągiew Kujawsko – Pomorska ZHP Hufiec Brodnica w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zorganizowała w dniach 6.08 – 19.08.2012 obóz ekologiczno – krajoznawczy ,,Świat Korczaka” w którym udziały wzięły m.in. dzieci z Klubu Aktywności Lokalnej. Obóz zorganizowany został w Ośrodku Wypoczynkowym Dzieci i Młodzieży Miasta Brodnicy w Cichym. Organizacja wypoczynku była możliwa dzięki dotacji Urzędu Miejskiego w Brodnicy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. W obozie uczestniczyło 40 dzieci i młodzieży dla których przygotowano wiele atrakcji: wyjazd do Juraparku w Solcu Kujawskim oraz do Aqwaparku w Rypinie, wyjście do kina, dyskotekę, zabawę w paintboll, zajęcia plastyczne – prowadzone przez instruktorów z Brodnickiego Domu Kultury, gry animacyjne, sportowe, rekreacyjne, zabawy terenowe, ogniska. Odbyło się spotkanie obozowiczów z przedstawicielami Policji, którzy poprowadzili prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa oraz pokaz sprzętu. Goszczono również członków Klubu Motocyklowego, którzy pokazali obozowiczom swoje maszyny oraz opowiedzieli o swojej pasji. Wszystkie zajęcia prowadzono w oparciu o metodykę harcerską. Zorganizowano także dzień otwarty dla rodzin uczestników obozu podczas którego zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć obóz, wziąć udział w Mszy Świętej polowej odprawionej przez księdza kapelana Bolesława Lichnerowicza, oraz ognisku na którym przy dźwiękach gitar pieczono kiełbaski. Po 14 dniach dzieci nieco zmęczone ale pełne pozytywnych wrażeń i ciekawych wspomnień wróciły do domów.

swiatkorczaka2012

13 07 2012 r.          Rajd Rowerowy

rajd2012

W piątek 13 lipca osiemnastoosobowa grupa w godzinach popołudniowych wyruszyła na rajd rowerowy na trasie Brodnica – Bachotek – Brodnica. Po dojechaniu do Ośrodka PTTK w Bachotku uczestnicy mieli okazję skorzystać z kąpieli oraz wygrzać się na słońcu.  Następnie wyruszono na ,,Patelnie” – teren podległy harcerzom Hufca Brodnica, gdzie na obozie przebywali harcerze ze Związku Drużyn Geteway,  którzy pokazali uczestnikom rajdu swoją własnoręcznie pobudowaną bazę. Po odpoczynku u harcerzy przejechaliśmy do Tamy Brodzkiej, gdzie była okazja na zjedzenie posiłku.   

11 lipiec 2012  r.      Wyjście do brodnickiego muzeum   

Klubowicze w dniu 11 lipca 2012 uczestniczyli w wyjściu do Brodnickiego muzeum. 28 osobowa grupa oraz 2 pracowników dzięki uprzejmości Dyrektora Muzeum Pana Mariana Marciniaka oraz pracownika Muzeum Pani Aleksandry Kurek mieli okazję nieodpłatnie z bliska poznać historię naszego miasta i piękno jego zabytków oraz podziwiać z wieży panoramę miasta i okolic. Wycieczkę rozpoczęto od wizyty na placu zabaw w parku miejskim, następnie wysłuchano informacji przewodnika i zwiedzono wystawy w podziemiach Zamku i Wieżę Krzyżacką. Następnie grupa udała się do Spichlerza gdzie obejrzała wystawę ,,Życie codzienne mezolitycznych myśliwych z Mszana sprzed 10.000 lat”. Po czym wyruszono do Bramy Chełmińskiej gdzie obejrzano wystawę broni palnej i białej. Po pełnej wrażeń i bogatej intelektualnie wycieczce zwiedzający powrócili do domów.

muzeum1

09.07.2012 r. 

W pierwszy piątek lipca - 06.07.2012 r. Klub Aktywności Lokalnej zorganizował piknik na powitanie lata. W ramach imprezy odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kategorii Junior i Senior. W kategorii Junior I miejsce i puchar otrzymała Dominika Dzrzewoszewska, II miejsce Sebastian Stępniewski, III miejsce Paulina Kryży. W kategorii senior najlepszy okazał się Maciej Brodziński przed Dawidem Foj i Alfredem Ostrowskim. Z inicjatywy młodszych mieszkanek osiedla odbył się konkurs recytatorski oraz pokaz mody dla dzieci, podczas którego dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem a rodzice pomagający swoim pociechom w wymyślaniu strojów dużą inwencją twórczą. Po emocjach konkursowych odbyło się wspólne grillowanie, słodki poczęstunek, zabawy dla dzieci oraz karaoke i zabawy taneczne, które trwały do późnych godzin wieczornych. 

06.06.2012 r.

W piątek 1 czerwca 2012 roku w Klubie Aktywności Lokalnej odbył się ,,Piknik rodzinny” zorganizowany z okazji trzech niezwykle ważnych w życiu społecznym świąt – Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. Obchody rozpoczęto w południe od spotkania przy wspólnym stole z Burmistrzem Brodnicy Panem Jarosławem Radaczem, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Panem Alfredem Józefiakiem, Panem Maciejem Rżeńskim pracownikiem Biura Sportu Turystyki i Rekreacji Miasta Brodnicy , pracownikami socjalnymi z rejonu ul. Sikorskiego 62.

Burmistrz przekazał na rzecz członków Klubu stół do tenisa oraz kosz słodyczy i złożył wszystkim dzieciom serdeczne życzenia. Następnie odbyło się wspólne grillowanie oraz liczne konkursy m.in. przeciąganie liny, wyścig rodzin, rysowanie portretu mamy, jedzenie jabłek na czas, dmuchanie balonów oraz liczne konkurencje sportowe. Dzieci wręczyły rodzicom laurki, kwiatki z papieru i biżuterię, które wykonały samodzielnie w ramach zajęć plastycznych w Klubie, rodzice zaś zakupili dla swoich pociech drobne upominki. Uczestnicy imprezy otrzymali również słodki poczęstunek oraz praktyczne gadżety przekazane dzięki hojności sponsorów Zakładów Produkcji Cukierniczej VOBRO, Caritas Brodnica, Akcji Humanitarnej Życie, Państwa Konieczka prowadzących dożywianie dzieci w stołówce szkolnej w SP 4. Imprezę w godzinach wieczornych zakończyło wspólne śpiewanie karaoke oraz tańce przy muzyce biesiadnej.

Wszystkim sponsorom za uświetnienie imprezy w imieniu społeczności mieszkańców z całego serca dziękujemy!!!

05.06.2012 r.

 Dzień Dziecka - 1 czerwiec 2012 r. 

 

IMG_0579ms

zdjęcia

17.05.2012 r.

Nabożeństwo Majowe  -  15 maja 2012 r.   

W dniu 15 maja 2012 roku o godz. 16.30 na osiedlu przy ul. Sikorskiego 62 odbyło się Nabożeństwo Majowe prowadzone przez ks Wikariusza Marcina Kaczyńskiego. Nabożeństwo odbyło się przy fundamencie wznoszonej przez mieszkańców osiedla kapliczki maryjnej. Miejsce pod kapliczkę zostało poświęcone, uczestnicy nabożeństwa po wspólnej modlitwie otrzymali obrazki z wizerunkiem Błogosławionego Jana Pawła II. Po nabożeństwie w siedzibie Klubu Aktywności Lokalnej odbyło się spotkanie przedstawicieli społeczności lokalnej z księdzem.

 majowkaKAL

 

zapraszamy do obejrzenia zdjęć : )

 


W dniu 26.04.2012 r. na Osiedlu przy ul. Sikorskiego 62 odbyła się inauguracja działalności Klubu Aktywności Lokalnej. Do dyspozycji mieszkańców oddano pomieszczenie wyposażone w podstawowe meble i sprzęty niezbędne do prowadzenia zajęć tematycznych. W godzinach pracy Klubu od 13.00-19.00 każdy z mieszkańców może biorąc udział w różnego typu zajęciach (plastycznych, sportowych, komputerowych itp.) w sposób twórczy i aktywny spędzić wolny czas, skorzystać z komputera podłączonego do Internetu. Dzieci pod nadzorem pracownika mają możliwość odrobienia lekcji i przygotowania prac na bieżące zajęcia szkolne.

Uroczystość otwarcia uświetnili swoją obecnością liczni zaproszeni goście. Odbyło się ognisko, podczas którego uczestnicy mieli okazję upiec kiełbaski, zjeść grochówkę, posłuchać gitarowych dźwięków i wziąć udział w licznych zabawach i pląsach przygotowanych i prowadzonych przez harcerzy z Hufca Brodnica.

 

Grafika
Wróć do spisu treści